- 2022-11-04
A napelem elektromos áramot állít elő, a napkollektor pedig csak meleg vizet.
A napelem elektromos áramot állít elő, a napkollektor pedig csak meleg vizet.
A napelem rendszer részei:
– Napelem modulok (napelem panelek) , amelyek az áramot termelik
– Ezekhez tartozó speciális kábelek és csatlakozók
– A napelemeket a tetőhöz rögzítő fémszerkezet és az ahhoz tartozó szerelvények.
– Inverter (áramátalakító), ami az egyenáramot alakítja át váltakozó árammá. Illetve gondoskodik a villamos hálózatba történő visszatáplálásról is.
– Egyéb villamos berendezések, mint például a túlfeszültség védők, kapcsolók
-Ad-Vesz mérő, ami az energia felhasználás mennyiségét és irányát a hálózati energiaszolgáltató részére.
Egy átlagos háztartásnak kb. 10.000 Ft-os áramszámlája van. Ez kiváltható egy 2,7 kWp rendszerrel, amihez leggyakrabban 9 napelem panel szükséges.
Kalkulátorunk segítségével kiszámolhatja az Ön saját napelem rendszer igényét.
Szigetüzemű működésű napelemrendszer esetén a megtermelt energia akkumulátorokban kerül tárolásra. Amennyiben napelemünk nem termel (például borús idő, éjszaka, stb.) az energia az akkumulátorból kerül felhasználásra.
Akkor ajánlott, ha nincs villamos hálózat, vagy annak kiépítése nagyon drága lenne.
Hálózatra visszatápláló napelem rendszernél nem szükséges a napból érkező energiát akkumulátorban tárolni, mert lehetőség van az áram közüzemi hálózatba történő visszatáplálására. Hálózatra visszatápláló rendszernél a megtermelt többletenergiát a villamos közüzemi hálózat veszi fel, míg olyan esetben mikor a napelem nem termel, az energiát a hálózatról vételezi az ügyfél. Ilyen esetben kétirányú mérőóra szükséges az elszámolás pedig szaldó elszámolással történik.
A napelemek telepítéséhez szükség van a helyi áramszolgáltató (E.ON, ELMŰ, DÉMÁSZ, ÉMÁSZ) írásbeli engedélyére. Ehhez el kell készíteni és mellékelni a tervezett napelemes rendszer konkrét tervezetét, műszaki adatait és dokumentációit. Egy másik feltétel, hogy a villamos hálózat alkalmas legyen a termelt áram fogadására. Ezen engedélyezési folyamatot mi teljesen átvállaljuk ügyfeleinktől és az engedélyeztetés folyamatáról teljes körű, napra kész tájékoztatást adunk.
Mivel az egyes áramszolgáltatói területen az ügyintézés folyamata eltérő, ezért a határidők is eltérhetnek különböző áramszolgáltatói területek esetén.
Műemlékvédelem alatt álló ház esetében, illetve társasházaknál külön engedélyekre is szükség van, ezen engedélyek megszerzése az ügyfelek feladata.
Igen, szükséges a villanyóra cseréje.
Ezzel a lépéssel fejeződik be a napelem rendszer telepítése, viszont ez a napelemrendszer telepítése után történik, miután műszakilag átadtuk a napelem rendszert. A cserét az áramszolgáltató végzi el saját előírásai és időbeosztása alapján, így a telepítőnek nincsen ráhatása a csere időpontjára. A csere adminisztratív feladatait azonban minden esetben mi végezzük, a megrendelő csupán át kell, hogy adja a releváns információkat, kitölteni néhány papírt a személyes adatokkal, minden egyéb ügyintézést a Solarbroker végez. A csere során minden esetben új, digitális eszköz kerül beépítésre.
Villanyóra csere elött az energiaszolgáltatók előírhatják a mérőhely szabványosítását, melynek költsége az ügyfelet terheli.
Amennyiben Ön finanszírozást is igénybe vesz a napelemrendszer kivitelezéséhez úgy a banki ügyintézés és elektromos szolgáltatói engedélyezésekkel és jóváhagyásokkal együtt kb. 3 hónap a napelemrendszer átadása.
Hozzá tesszük, hogy a Solarbroker általában 1 nap alatt telepíti a napelemrendszert az Ön ingatlanára, a napelemrendszer méretétől függően. a többi időt minden más ügyintézés veszi el.
Amennyiben hitelt nem vesz igénybe a nepelemrendszer kiépítéséhez, így a teljes folyamat kb 1 hónapig tart.